פורקס למתקדמים

יונ 19, 2011 מאת

פורקס למתקדמים

מסחר פורקס הוא תחום פיננסי שניתן לפעול בו עם רמת ידע בסיסית ואפילו להצליח באופן יחסי, אך לאורך זמן פורקס הוא כמו כל אפיק השקעה אחר וכאשר מתמקצעים בתחום, מפתחים אסטרטגיות ויכולות מסחר מקיפות יותר וכמובן סופגים הפסדים שמהם לומדים וממשיכים הלאה לעסקה המוצלחת הבאה הופכים לסוחרים מתקדמים יותר. מסחר פורקס למתקדמים הוא בהיקפים גדולים יותר, התשואות בו אמורות להיות גדולות יותר והוא מצריך למידה מתמדת ותשומת לב מקיפה יותר לפרטים, שיטות ניתוח וכדומה.

שליטה מלאה בהיבטי המסחר

מסחר פורקס למתקדמים מצריך כמובן שליטה מלאה וטובה בכל היבטי המסחר וניהול הפוזיציות הפתוחות בשוק. הסוחר המתקדם צריך לבצע תהליכי ניהול סיכונים מקיפים ומדויקים, עליו להבין בצורה מוחלטת ומהירה את נושא הביטחונות שדרושים לו בחשבון על מנת לפתוח פוזיציות ולשמור אותן פתוחות. חשוב ביותר להמשיך להשתמש בהגבלות מסחר אוטומטיות כמו סטופ לוס וטייק פרופיט ולא להיות בטוחים מדי בכיוון השוק או ביכולות המסחר העצמאיות, שמירה על אחוזים נמוכים ונכונים של סך הכסף בחשבון בעת כניסה לפוזיציות היא תמיד קריטית ושומרת על הסוחר בתוך השוק בלי להפסיד יותר מדי בפוזיציות מוטעות.

כאשר עוברים לסחור באסטרטגיות של פורקס למתקדמים שלרוב גם מגיעות עם סכומים גדולים יותר בסיכון חשוב אף יותר מהרגיל לשמור על משמעת מסחר ודבקות בתכנית המסחר שהתגבשה על פי נתונים כלכליים אמיתיים.

גידור סיכונים במסחר פורקס

גידור היא דרך להפחית סיכונים בזמן מסחר, עיקר השיטה הוא בלקיחת שני כיוונים מנוגדים לאותה עסקה בו זמנית. כיום רוב פלטפורמות המסחר והברוקרים מאפשרים יכולות גידור וסוחר מתקדם מומלץ להשתמש בהן כאשר יש צורך או סיכון גבוה מהרגיל. גידור נעשה או בשיטה פשוטה יחסית של פתיחת פוזיציה נגדית בסכום מעט נמוך יותר מהפוזיציה הראשית ועל אותו צמד מטבעות, או בשיטה מורכבת יותר שכוללת פתיחת פוזיציה על צמד מסוים וביצוע גידור מורכב בעזרת פתיחת פוזיציה נגדית אבל על צמד מטבעות אחר שמראה התנהגות מתאימה לגידור.

גידור במסחר פורקס מאפשר צמצום הפסדים של פוזיציות מפסידות, הפעולה מגנה על הסוחר משינויים לא רצויים בעשרי המטבעות. מעבר להיותה שיטה נפוצה של גורמי סחר חוץ רבים ובנקים מרכזיים היא גם מקובלת מאוד עבור סוחרי פורקס מתקדמים.

הכרת שיטות הניתוח העיקריות

מסחר פורקס למתקדמים מצריך יכולות ניתוח נתונים גבוהות על מנת לזהות מגמות והזדמנויות מסחר שונות. כמובן שכל סוחר מתקדם חייב להכיר את השיטות של ניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי – שתי גישות שונות מאוד במהותן – כאשר רצוי לשלב נתונים ואסטרטגיות משתי השיטות.

פורקס למתקדמים מצריך הבנה עמוקה של הנתונים שמשפיעים על התוצאות וההחלטות בעקבותיהן של שתי שיטות הניתוח האלו, מעבר לקריאת גרפים יש לדעת לזהות כיווני שוק באסטרטגיות מסחר עם ניתוח טכני ויש להכיר ולהבין את מגוון הנתונים שמשפיעים על התוצאות של ניתוחים פונדמנטליים – ישנו מגוון גדול של מדדים ואינדיקאטורים כלכליים מכל העולם שמשפיעים על מחירי המטבעות.

סוחר מתקדם צריך לדעת מתי מתפרסמים הנתונים וכיצד עליו להיערך לקראתם וכמו כן מתי לנצל הזדמנויות שעולות מהתנהגות המחירים.

סיכום פורקס למתקדמים

פורקס למתקדמים מתרכז בלראות ולהבין את כל האפשרויות שעומדות בפניך בזמן שמבצעים פעולת מסחר. מעבר לניהול סיכונים איכותי יותר וזהירות יתרה בזמן המסחר,  מסחר פורקס למתקדמים היא שיטה להגדלת רווחים ושילטה טובה יותר בהפסדים. טכניקות פורקס למתקדמים מטרתן שימוש חכם יותר של התנהגות השווקים לטובת הסוחר, לימוד טכניקות פורקס למתקדמים הוא הגורם שיעניק לסוחר את היתרון והחדות שיסייעו לו לבלוט מעל יתר הסוחרים הממוצעים.

מאמרים קשורים

Tags

Share This