מסחר בפורקס בטלפון הנייד

אוק 25, 2011 מאת

מסחר בפורקס בטלפון הנייד

הטלפונים הסלולאריים שינו לחלוטין את דרך התנהגותנו ואת הדרך בה אנו צורכים מידע, העולם הסלולארי מתפתח מאוד ובקצב מסחרר וכיום ניתן לעשות מגוון פעולות במצב נייד שבעבר היו מוגבלות למחשבים נייחים ועמדות עבודה. כמובן שגם שוק הפורקס לא איחר להצטרף לפיתוחים הטכנולוגיים וכיום מסחר פורקס בטלפון הנייד הוא כבר כמעט עניין בשגרה, ודאי שעבור החברות הגדולות. בפשטות, מסחר פורקס בטלפון הנייד מאפשר לסוחר לראות נתוני שוק ולבצע פקודות מסחר בכל רגע נתון ללא קשר למיקומו הפיזי.

חשיבות הזמינות

מסחר פורקס בטלפון הנייד נועד לתת מענה לצורך עיקרי של מסחר בשוק המט"ח העצום והתנודתי, הצורך להיות זמין בכל רגע נתון לשוק המשתנה. בגלל שהטלפון הנייד תמיד נמצא בכיס אז מערכת מסחר שמאפשרת גם מסחר פורקס בטלפון הנייד מציעה זמינות מלאה – הסוחר לא צריך לאבד או להפסיד עסקאות רק כי הוא אינו ליד מחשב.

פלטפורמת מסחר מלאה

התחום של מסחר פורקס בטלפון הנייד קיים כבר כמה שנים, כאשר בראשית הדרך האפשרות העיקרית הייתה צפייה במידע על גבי טלפונים ניידים ולא ביצוע פעולות. בעבר סוחרים עשו שימוש בטכנולוגיה הסלולארית בעיקר כדי לראות ציטוטי מטבעות בזמן אמת ואם השוק היה במצב מתאים עבורם הם  התקשרו לחדר העסקאות עם פקודת מסחר.  אך כיום הטכנולוגיה התקדמה משמעותית ובהחלט מדובר על מסחר פורקס בטלפון הנייד שכולל פלטפורמת מסחר מלאה שמיועדת למסך הקטן של הטלפון.

רוב המערכות שמציעות כיום מסחר פורקס בטלפון הנייד מאפשרות כמובן צפייה בנתונים לגבי ציטוטי מטבעות אך בנוסף מאפשרות גם:

  • צפייה וניתוח של גרפים ושאר מרכיבי ניתוח טכני
  • צפייה בחדשות כלכליות
  • בדיקת מצב חשבון
  • סגירת עסקאות פתוחות
  • פתיחת עסקאות חדשות
  • קביעת פקודות מסחר עתידיות

כך שכמעט כל כלי המסחר והניתוח של פלטפורמת המסחר השולחנית או האינטרנטית זמינים עבור הסוחר בכל רגע נתון.

הפריצה בזכות הסמארטפונים

 אין ספק כי להתקדמות ולפריצה הגדולות של מסחר פורקס בטלפון הנייד אחראים הטלפונים הסלולאריים החכמים שהחלו להציף את השוק בשנים האחרונות, אותם סמארטפונים חזקים ובעלי יכולות רבות. אם בעבר התחום  היה מוגבל לטלפונים שהתחברו לרשת האינטרנט על בסיס טכנולוגיית WAP ישנה ומוגבלת ובהמשך על בסיס טכנולוגיית GPRS מתקדמת יותר אך עם מסכים קטנים מאוד אז כיום קיימים טלפונים משוכללים מאוד, עם מערכות הפעלה חזקות ומקיפות, מסכים ומקלדות גדולים ומלאים שמאפשרים באמת מסחר פורקס בטלפון הנייד.

סביר להניח כי המכשיר שהכי מזוהה עם מסחר פורקס בטלפון הנייד ועם ההתקדמות הטכנולוגית של התחום הוא מכשיר האייפון של אפל. אין כמעט חברת פורקס גדולה שלא יצאה לשוק עם אפליקציית אייפון שאפשרה מסחר פורקס בטלפון הנייד או לכל הפחות צפייה בנתונים בצורה מתקדמת.

פלטפורמה ניידת לצד הפלטפורמה המרכזית

על פי רוב, מסחר פורקס בסמארטפון הוא אפשרות זמינה ללקוחות שפועלים גם עם פלטפורמה מרכזית של חברת הפורקס הרלבנטית. רוב החברות שפיתחו ומציעות פלטפורמת מסחר שולחנית או אינטרנטית מציעים כיום גם אפשרות ניידת שפועלת על בסיס המערכת הראשית והגדולה יותר, כך שיותר נדיר למצוא חברת פורקס שמציעה רק תוכנת מסחר פורקס בטלפון הנייד.

כמובן שאין חובה לסחור גם על הפלטפורמה הראשית והסוחר יכול באופן עקרוני לסחור רק באמצעות הטלפון הנייד – אך מן הסתם אפשרות זו היא נדירה ועבור רוב הסוחרים מסחר פורקס בטלפון הנייד מהווה חלופה רק כאשר הם לא ליד מחשב.

לקריאה נוספת: מדריך פלטפורמות מסחר

מאמרים קשורים

Tags

Share This