מהו אימון אישי למסחר במט"ח?

אוק 3, 2013 מאת

מהו אימון אישי למסחר במט"ח?

בתחום של המסחר במט"ח קיימת אפשרות להגיע לרווחים עצומים תוך שימוש בעקרונות של מינוף גבוה.

יחד עם זאת, במסחר במט"ח ישנה אפשרות להפסיד את סכום ההשקעה באותה המהירות בה מרווחים.

ניתן לומר שהאטרקטיביות הגדולה של המסחר במטבע חוץ, הינה תולדה של הקלות שבה יכול כל אחד לסחור כיום, יכולה לקחת את המשקיע לגבהים ולהעלות את רמת החיים שלו, אבל זאת רק אם לומדים לסחור נכון.

בתי ספר לסוחרי מט"ח

בעבר, מרבית הסוחרים במט"ח, ובוודאי אלה שנהגו לסחור בהיקפים גדולים, היו מה שנהוג לכנות – "מקצוענים". סוחרים אלה היו לרוב אנשי כספים שעבדו בחברות גדולות ובבנקים ולרוב סחרו ב"כסף של אחרים".

בין הסוחרים האלה ניתן היה למצוא כלכלנים ובנקאים, רואי חשבון ומנהלי השקעות. חלק גדול מאותן השקעות במט"ח בוצעו באמצעות תוכנות מתקדמות.

רבים מהמשקיעים נקטו באסטרטגיות מתוחכמות לטווח הקצר, הבינוני או הארוך, והם שאפו להשיג מטרות כגון:

 • פיזור סיכוני השקעות.
 • השגת רווח ספקולטיבי.
 • הגנה מפני תנודתיות בשווקי המט"ח בעולם בעסקים חובקי עולם, כגון עסקי יבוא – יצוא.

באותם הימים, השקעה בשוק המט"ח הצריכה שימוש בהון עצמי גבוה, מה שמנע את האפשרות מאנשים מן הישוב, שאינם בעלי הון, להיכנס למשחק.

חסם נוסף שמנע את הכניסה של המשקיע הקטן לשוק המט"ח נבע מכך שלא היו בנמצא בתי ספר מיוחדים לסוחרי מט"ח קטנים. עם הקמתם של בתי ספר למסחר במט"ח, תופעה שהתלוותה לאפשרות לסחור דרך האינטרנט גם בהיקפים קטנים, החלו יותר ויותר אנשים לסחור במט"ח על בסיס קבוע או מזדמן.

יחד עם זאת, ההצלחה של רבים מהסוחרים הבלתי מנוסים באה רק לאחר שהם פנו לחזק את יכולת המסחר שלהם באמצעות אימון אישי מתאים. המציאות הוכיחה שבתחום המט"ח, בדיוק כמו בתחומים אחרים בחיים שבהם נדרשת פריצת דרך, אין כמו אימון אישי כדי להשיג את המטרה תוך זמן סביר.

למי מתאים אימון כזה?

אימון אישי למסחר במט"ח יכול להתאים כמעט לכולם. ביתר פירוט, מדובר בדרך מצוינת שמתאימה:

 • לאנשים חסרי ידע בתחום, שמעוניינים לדעת מה זה בכלל מסחר במט"ח.
 • לאנשים שרוצים לדעת האם האפשרות להרוויח ממסחר במט"ח יכולה להתאים להם.
 • לאנשים שרוצים לקבל ידע וכלים כיצד להפוך ידע קיים בשוק ההון והמט"ח לכדי אפשרות ממשית להרוויח.
 • לאנשים שרוצים ללמוד אסטרטגיות מסחר נוספות, ולכאלה שטרם מצאו את האסטרטגיה שפועלת עבורם בצורה טובה לאורך זמן.
 • לאנשים שרוצים ללמוד להשתמש בכלי מסחר מתקדמים במהירות ובקלות.

מאמן טוב למסחר במט"ח

כיום, אימון אישי נחשב למקצוע של ממש, שמחייב התמחות ולימוד רציניים. לצד השליטה של מאמן למסחר במט"ח בהיבטים של המסחר עצמו, בניתוח טכני, ובטכניקות מסחר שונות (כגון מסחר תוך יומי, מסחר לטווחים ארוכים וכן הלאה), מאמן טוב למסחר במט"ח צריך לשלוט באומנות האימון.

משמעות הדבר היא בין היתר:

 • יכולת זיהוי נקודות החוזק והחולשה של המתאמן והסוחר לעתיד. ניצול נקודות החוזקה וטיפול בחולשות יכולים לסייע בבניית אסטרטגיית המסחר הטובה ביותר למתאמן.
 • המטרה של החניך – הן המטרה לזמן קצר והן מטרה לזמן ארוך. בנקודה זו חשוב למאמן לסייע בבניה של מטרות ריאליות, שניתן להשיג אותן. הצבת מטרות שאינן ברות מימוש עשויות להביא לכישלון וגרוע מכך – למנוע יכולת לימוד מאי הצלחה (ואגב, רבים סבורים שזהו הלימוד החשוב מכול לסוחר מקצועי).
 • חיזוק מיומנות מקצועית – רבים מאלה השואפים להפוך לסוחרים מקצוענים חסרים ידע וכלים בסיסיים. הדבר נובע לא פעם מתהליך רכישת הידע שהיה מהיר מידי או לא מעמיק. כאן טמון היתרון שבאימון אישי – היכולת של המאמן לזהות פערי ידע בזמן אמת מאפשר שיפור מהיר ומידי ביכולותיו של על מתאמן.

מאמרים קשורים

Tags

Share This